Mnoho zaměstnavatelů používá peníze jako nástroj, který využívá jako motivaci pro své zaměstnance (v podobě různých bonusů, prémií a osobního ohodnocení). Lidi se za nimi ženou podstatnou část jejich životů, jako kdyby byly smyslem jejich života- u některých jedinců to tak i je. Ale co z toho úsilí vlastně mají? Je tohle správná životní cesta?
V dnešní době jsou peníze nutností pro normální chod domácnosti, ale na druhou stranu jsou upřednostňovány před důležitějšími věcmi, jako je například láska. Bez peněz pociťují jedinci nedostatek. Samozřejmě, že proto, abychom žili “normálním životem” je potřeba ekonomicky zajištěná domácnost.
Peníze jsou skvělým pomocníkem pro realizaci snů, ale lze si své sny splnit i bez peněz?
Většina z nás má sny, k jejichž realizaci jsou potřeba peníze (například výlet do Ameriky, krásný barák se zahradou a velkým bazénem, nejdražší elektroniku a podobně), ale co když nikdy nebudeme mít dostatek peněžních prostředků k jejich realizaci a pomyslnému odškrtnutí ze seznamu našich snů a tužeb?
Neměli by být naše sny založené spíše na duševní podstatě, než na té materialistické?
Myšlení dnešní doby je svým způsobem velice povrchní, protože lidé myslí v první řadě na peníze, pak není dlouho nic a až o pak jsou ostatní priority, které bývají individuální.
Co máme z života? Ve škole nás to nebaví a učíme se, abychom mohli celý život pracovat. V práci vyděláme peníze, za které zaplatíme nezbytnosti a ty, které nám zbydou, spoříme. Lidi, kteří pracují, většinou s láskou vzpomínají na roky studia, kdy je škola nebavila a těšili se, až si budou vydělávat, protože měli nasazeny “růžové brýle” a viděli svět dospělých pozitivnějším, než doopravdy je.
Záběrem napíšu, že bychom si měli dávat sny, které nejsou založeny na penězích, ale na něčem více duchovním nebo psychickém.